Elate na kalachevome romeyka

Регистрация новых пользователей на форуме прекращена.

Для того, чтобы задать вопрос о Греции, пожалуйста, присоединяйтесь к нашему чату в Телеграм.



   RSS
Elate na kalachevome romeyka, Для всех понтийцев, кто желает поговорить по понтийски :-)
 
Ego Eleni, meno sti Mosha tora. Thelo toso poli na kalachevo romeyka. Edo kanis kekalchev. Kefelo na enespalao tin glossa mou.Elate pedia sti teman. Kefelo na eimai monahesa. :)
Страницы: Пред. 1 ... 4 5 6 7 8 ... 21 След.
Ответы
 
Elena K.
kehumen, to aftama ato to "понтиако силлого"! gia teren ekes mer ehnato! tenan dalo trone ke kihortazne! emis ftamen singrofian, ke tenan dalo kala pa terumen - pos elegen i kalomanam gartashlia gartashlia :-)

Органонэте хорус ке мухабетя?
serefkumes sa spitianemun ke apadakes ke apokikes kat mat iftam

Поси номат исне?
gia sta asmetrogates: manahon so london atharo imes enan 50 nomat, kaposi pa ine so middlands ke so north east.

Ипархун понтиакес синикиес со Лондино?
ki ksero

Пос тис ленэ?
!


Pilora

emis i romei kalachevume ulia ta glosas - sitia dimas to sher :-)


araika logarias ke haprsia me ta pishia

i pshinesun kalon asen

el greco
 
Цитата
El Greco пишет:
gia teren ekes mer ehnato!

Kala, imis ada ehmen sillogon, am kanis ki thel na ftai tiden :(

Mon gia ti 19 mnimosinon epikamen.
 
 
Цитата
El Greco пишет:
pezume hartia

jasou! kalon do erthes adaka! :D
ndo pezete? eksinda eks, konzinan?
 
El Greco
Крима ,до 'ки эшетен силлого.С олон тон козмон,опу эпиган и пондий эниксан силлогус.О силлогос инэ я полус метанастес экинос о динатос крикос(звено),пу thени ти проигумуни зои ме тин кенурья. Инэ о хОрос пу эфтанэ кенурья гноримияс, кенурьюс филдз.
Ке ан инэ и пондий эки лиги,эмборим и англи па 8а э8элнане на ма8ун пондиакус хорус ке траводиас.Преп на дехкундан тус хорус мас.
Прин апо дио хроня ,иха пай ме теметерон то хоревтико сон Кипро(атотес ме тин Эндакси тис син Эвропаики Эноси)Ар эхорепсаме син платиан Элеф8эриас ке ондес экативаме а син пистан,эсумосе ме энас англос(экинес тис мерес ас олен тин Эвропин экативен син Левкосиан о козмос) .
Ар эсумосемен ке эрота: “Are you from Georgia”
Эго этимеса эм на элега тон “Yes, I am”(эго име а син Кацодиан), ама экини ти стигми экпросопева тин Эллада,ке ипа «Охи,а син Эллада».
Ар эклостен о Англон ке этараен апес сон козмон.Эго па архиса ке энуниза: ато па до этон.Эго ир8а сон Кипрон я лигес мерес,стеко адака апо 'фка уст ти тяпя форемендза ме тин понтиаки столи. ке энас ксенос агностос пос еганепсен ап по пу име?Со каци м хош ки эн граммено!
Ар ме та полла ипа:- я атос о англос капу иthэн кацодикус хорус,ке эпиди и андрикес столес мас омязне, ке эперасемас я кацодес; я атос энаксай экстрасенсос этон.
 
Дима
ndo pezete? eksinda eks, konzinan?

eksinda eks ke konzinan - epeza me tin kalomanam, ama atora emis pezume joker! prep na ekserts pos pezna, temeter ul eporun na pezna ke avit ta imeras i garidesemun pa eskalosan na pezne me temas. tesar nomat pezna ke enas asatints graft. so london i hlagu/shtanga ine -300! sitian skalonum na pezum asa matianemun ke asa dundianemun "iskras" langevne :-))) dima, inete na emathanes i na ezines so marneul? giati eki etan kaposi nomat topalov!

Elena K.

ego esen kala egrikosen, ke iksero to thelts na les. & thelo na legosen pos an kapios eftaia, ego asemon to gian adigates ti rishiam (pamagu chem mogo). ama ego ki nanevo saika, osa ida ul tavizne me tenan dalo ke endropizne ekints ke ta pshiatun! to na legose alo. me talogata ulon omorfon ineten ama sin zoin ats ken. to hriman ke "tomat" ehalasen temeters, gia teren sagianias: ehorigan sa horia, ehorigan sa glosas, pios kalachev romeika/turkika/tatarika/rusika, pios en "nepe" ke pios ken, kapi pa lene pos ine kat alon natian................ ida pos sa siloga poson pa na treis gia tults panda kapios alei pos: ekinon epikes alo pola giati aso horionat en ke kalachev romeika/turkika, sigeni en, eperen ke efaen ulia ta hrimata pu etilanemas aso MARS i romei :-)))

ego enanevo semeteron santhrops ke sin sindrofian: akiar eporun asiftanen kalosinan akiar pa ke porun - i pshiatun kalon asen ke panda kala asilepne. no presure what so ever!


endon asin kalachin den pa kineten, prep oligon pa nadulevo

ian ke evloian

el greco
 
[qуоте]Пилора пишет:
До фтас ало син Эллада? Моно дулевис? [/qуоте]
ки дyлево ке 24 орас :o ехо хронон на пао ке сти фаласса ке гиа кафе :D
 
 
El Greco,
iox, ego kamian kemne so marneul. ego kiksero pa ndo en ato =( I Topaland s'olen ton kozmon ine, ego pos elepo... :opa

Цитата
El Greco пишет:
atora emis pezume joker

Undes esi peis to poker, nikas? xrimata gazanevs? :D ;)

Цитата
El Greco пишет:
i garidesemun pa eskalosan na pezne me temas.
i garides prep na mi pezne joker. Atin prep na pline ta shkevja :D :ae:
 
Ya sas pedia, defteden. Ego ozgur asin Turkey. kiksero rusika :oops: ama ego pa skiros romeyos. ertha sa parakathe.

as grafo enan kai ya to filom ton Topal

Nai atin as kathune so spiti as plinun kai mayravun:D eftane fayin kai emis as trogume. oxi oxi aets ken athigo atin i zoi kinete. xeretias..

Pilora pu ise ? -tebe-
-----------------------
Enan vura tsatsopa
leftogaria kantzopa
valata sin cepe mou
kanturevo kortsopa
 
Mirmiga,
yasou, nepe!!!!!!!!!! kala ndo erthes adakes! Ego polla imeras anamena esena ke ekuiksa adaka!

Цитата
Mirmiga пишет:
ama ego pa skiros romeyos
nai! a uls skiros ise :D

Mirmiga,
i garides prep na kserne ton toponatun esi prep na ksersato :D :D :D

Цитата
Mirmiga пишет:
Pilora pu ise ?
atora arte, alep ndo esi erthes adaka kai xamoxarete!
 
Pedia kai koricha, garides kai xjarives, grapsten adaka latinic parakalo! Temeteron to forum endon multinational :D
 
Mirmiga,
Ya sou palikar!!! Mose. esy ise!? :o :D Kala irthes adaka!!! :{}
Цитата
Mirmiga пишет:
Pilora pu ise ?
Adaka akoma si Mosha,si 06 iunio tha pao si Ellada. trekso olo imera meta dulia kai tima ta pramata.
Esy do ftas? glitoses to sholio?

Цитата
Дима Топалов пишет:
Pedia kai koricha, garides kai xjarives, grapsten adaka latinic parakalo! Temeteron to forum endon multinational
Naiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!! ortha les !!!! :D
Дима Топалов, esy pote tha glitoses tison ta mathimata? tha pas so Vladikavkaz na vlepis pos horevun romeyka. Ateka tha ine tranon consert :D ta pedia apo Mosha tha pay. ego thelo na teroo alla kiporo na pao, si Ellada
 
Na ise panda kala Pilora. Nai ego ime. Hadaka epikete tranon Romeikon forum. pravo.. me tesas na mi hate i Romeika. Ul aets parakathe as eftame.

Ego kai pago so sholio ... deneftego yatato dulevo...hadaka polla xliyos pa en e psetham :)

Pilora to kala ekuses me oti ertha :D ?

nai Topal multinational endon ama ullin pa romeyin ine :)

kala imeras
-----------------------
Enan vura tsatsopa
leftogaria kantzopa
valata sin cepe mou
kanturevo kortsopa
 
Цитата
Mirmiga пишет:
Ul aets parakathe as eftame.
nepe, kuikson ta pedia asin Turkey adaka na arxundan! ton Faruk, ton Mavro..... Ul prep n'arxundan. Ego ftago atin pa registration :D

Цитата
Mirmiga пишет:
nai Topal multinational endon ama ullin pa romeyin ine
alpja Romey! enan eman semas apes tresh!
 
 
kuizo kai sirizo
ta puliya voizo... pu istine akute, so forumi elate... ego ton Faruk ehasa :D esi an eleps ekinona pey atona as erte :D
Atora beer pino thelite me ? kriyo pa to skatofayi :) omorfa pay asi gulam.
a pemas allo kaynis kenme hadakes. hatoson eligon me imes.. uls permenume. kala vradiyas..
-----------------------
Enan vura tsatsopa
leftogaria kantzopa
valata sin cepe mou
kanturevo kortsopa
 
Калон мина, ке калон калокери се олтс.Калес диакопес.
 
Цитата
Mirmiga пишет:
ego ton Faruk ehasa
ego pa polla imeras kitha ton Faruk :D Kap epiyen lashlete :D

Цитата
Mirmiga пишет:
pemas allo kaynis kenme hadakes. hatoson eligon me imes.. uls permenume. kala vradiyas..
adaka polla antrop erxundan. aman atora kanis kine :( Ke polla piyos terune kai tiden kigrafne. Kifelne na ftane mete mas parakath :bye:

Цитата
Mirmiga пишет:
Atora beer pino thelite me
mmmmmmm.... :opa
 
Цитата
Дима Топалов пишет:
Ke polla piyos terune kai tiden kigrafne
ke do na ftame? ego xosh pola ke poro na kalachevo :(
i Patrida zi sin pshim
 
Цитата
grek пишет:
ke do na ftame? ego xosh pola ke poro na kalachevo
nepe, psemata mi les! esi ape mas pio kala kalachevs! :D ;)
 
Цитата
Дима Топалов пишет:
nepe, psemata mi les
mose, nepe, temeteron ta logia ke poryne na mi psemata (я надеюсь с грамматикой я тут не подкачал :oops: )
Цитата
Дима Топалов пишет:
esi ape mas pio kala kalachevs
ase lego sen, ase lego sen 8)
olyn ta pedia, pios kat ganevne do grafne, ke kathyndan adaka sin avyto to tema :D
(эх.... где же моя грамматика :oops:. Народ, вам там срочно нужно тему "грамматика" продолжать ;) )
i Patrida zi sin pshim
 
Mirmiga,
nepe, pei mas, pos esistun zite sin Turkey, deftane i romey ekes. do dulian exun, sa xoriya de ftane? Kanis kiftay sas kakon? olja kala en?
 
 
As leo Topali mou. Empro amon to esan i Pontian emis pa so horion amon ekinus imes. So horion akoman ta emprosta ta duliyas eftane aman eligo eftane... Alla so horio polli antropin ken. ul epigane so trana ta poliya. yaets xore onta inumes etotes pa anespalume oti ehume....

Hadaka Onta les kai "ego Romeos ime". i Turkan bugalefkuntane eligon :D as pane bugalefkuntan.. Ego pa amon esas, esist oti eftate egopa e poro kai eftego :ae:

Ego kati tha leo yati Pilora. ekine e stiloseme enan packet. kai ekino erthen, atora sa sherem en . aniksato e teresa apesese leftogaria ine :D:D onta ida ta leftogaria iha polla xara. Thanks a lot Pilora for Cd's and leftogaria :D
-----------------------
Enan vura tsatsopa
leftogaria kantzopa
valata sin cepe mou
kanturevo kortsopa
 
Цитата
Mirmiga пишет:
Ego ozgur asin Turkey.
Yasu nepe!Isi a sa pion meros tis Turkias ise?
Te mon o papulis me tin ikohenia tu ersen si Russia 100 hronia ombrosta.Atin si Turkia ezinane so horio Sanda(ato suma ine aso Trabzon)Empori isi eznes si Sanda ke sa les pos ke do eftane i romei akeka(an epemnane) :?:
 
Ego asin Trapezounta ime. polla horiya ine sin Trapezounta akoman kalachevune Romeika. emistin agapume havuto ti glossa. hato temetero pa i glossa en. Empro pos etone i Pontin atora so horiyon pa temetro i Romein aets ine. polla k'alagame.

Teso to horiyo kiksero pu mer en. ego sin Trapezounta kime kala kiksero ekesh. Ego sin trapezounta eksu zo. Alla tha pago elepo teme tin patridam :D

hadaka o piyos en as enan poli (city) len atin "Hemşeri". esi pa temo to Hemşeris ise :D

Kala imeras......Heretias.
-----------------------
Enan vura tsatsopa
leftogaria kantzopa
valata sin cepe mou
kanturevo kortsopa
 
Mirmiga, apo pu ise? Ksero Mirmiga ine - to mikron BUG :D
Stin Trapezunda romei olia ine muslims?
Понтиос имэ шкирос, севдали ке палалос!
 
AMAN POSON EXARA OTAN IDA TEMETER NA KALACHEVUN, ADAKES MER ZW ATORA(CYPRUS-KIPR)POLI INE PONTI OMOS KALACHEVUN TURKIKA.....
ALO TO EN-TO KEN? ;ellina
 
ZI O PONTOS!!!!!!!!!!!!! :opa :opa :opa
 
 
2 KREMID

gia panda zi!!!

ego apo vladikavkaz ime, russia, emis kalachevome romeika!
Понтиос имэ шкирос, севдали ке палалос!
 
SPLINTER
EGO EENETHA STIN KURCIAN KE ETRANINA SO KRASNODAR.OMOS TIN GLOSAM KE NESPALA ,KE KIA NASPALO :)
 
PEDIA ALAXA TO ONOMAM.TO KROMID KE AGAPO,TO TZIKIALIAM AGAPO -sofi-
 
MER EXATHETE,MANAXESA EPOMNA,ME TINAN TORA AKALACHEVO :bye: ELATE OPIS,ANAMENO SAS :cry:
 
Страницы: Пред. 1 ... 4 5 6 7 8 ... 21 След.
Читают тему (гостей: 4)