Греческий юмор

Регистрация новых пользователей на форуме прекращена.

Для того, чтобы задать вопрос о Греции, пожалуйста, присоединяйтесь к нашему чату в Телеграм.



   RSS
Греческий юмор, какие у греков анекдоты
 
Как греки шутят? Предлагаю всем желающим размещать здесь анекдоты про греков, от греков и для греков :D и не только.... :)
Страницы: Пред. 1 ... 8 9 10 11 12 ... 15 След.
Ответы
 
Δίνει κάποιος εξετάσεις οδήγησης.
Περνάει το πρακτικό και έρχεται η σειρά των ερωτήσεων.
- Οδηγείς βράδυ, λέει ο εξεταστής, και βλέπεις δύο φώτα να έρχονται καταπάνω σου! Τι είναι;
- Αυτοκίνητο, απαντάει ο τύπος.
- Ναι ρε φίλε! Αυτοκίνητο είναι. Αλλά τί μάρκα ; NISSAN; MERCENDES; TOYOTA;
- Που να καταλάβω μέσα στην νύχτα, κύριε εξεταστά;!
- Επόμενη ερώτηση! Οδηγείς βράδυ, και βλέπεις ένα φως να έρχεται καταπάνω σου. Τι είναι;
- Μηχανή!
- Ναι, ρε παιδί μου! Μηχανή είναι. Αλλά τι μηχανή; HARLEY; VESPA; HONDA;
- Μα μέσα στο σκοτάδι, που να ξεχωρίσω, κύριε εξεταστά;
- Τελευταία ερώτηση! Αν δεν απαντήσεις, κόβεσαι. Οδηγείς βράδυ και βλέπεις δύο φώτα, ψηλότερα από το ύψος του αμαξιού σου, να έρχονται πάνω σου. Τι είναι;
- Νταλίκα, κύριε!
- Ναι, ρε παιδί μου! Αλλά τι νταλίκα; SCANIA; MAN; TRATA; Κόβεσαι!!!
- Κύριε εξεταστά, να σας κάνω και εγώ μία ερώτηση. Οδηγείς βράδυ, σε έναν δρόμο με κόκκινα φώτα, και βλέπεις στο πεζοδρόμιο μία γυναίκα ντυμένη προκλητικά. Τι είναι;
- Πουτάνα!
- Ναι, ρε παιδί μου! Πουτάνα είναι. Αλλά ποιά;
Η μάνα σου; Η κόρη σου; Η γυναίκα σου;
 
SDB,
Это правильный ответ :D :D :D
Να'στε όλοι καλά
 
 
Цитата
Demetreius пишет:
Это правильный ответ

Да, я хотел этим посланием продемонстрировать прочиворечивый, законопослушный, но независимый эллинский характер.

И я рад, что Вы меня поняли... :-D
 
Вот ещё один, хотя и довольно старый, но типично эллинский анекдот (Всё СНГ должно аплодировать...) :-)))

Όταν ο Θεός δημιούργησε τα έθνη, έδωσε στο κάθε έθνος από δύο αρετές. Έτσι, έκανε τους Αμερικάνους τακτικούς και νομοταγείς, τους Γερμανούς αποφασιστικούς και μελετηρούς, τους Ιάπωνες εργατικούς κι υπομονετικούς.
Για τους Έλληνες είπε:
- Θα είναι έξυπνοι, τίμιοι και θα δουλεύουν στο δημόσιο.
Όταν τελείωσε τη δημιουργία του Κόσμου τον πλησίασε ο Αρχάγγελος Γαβριήλ και του είπε:
- Κύριε, έδωσες σε όλα τα έθνη από δύο αρετές αλλά στους Έλληνες έδωσες τρεις. Αυτό θα τους κάνει πολύ ισχυρούς και θα διαταράξει τις ισορροπίες πάνω στη γη.
- Έχεις δίκιο Γαβριήλ, είπε ο Κύριος. Στάθηκα απρόσεχτος κι αυτή μου η απροσεξία θα κάνει τους Έλληνες να κυριαρχήσουν σε όλο τον κόσμο. Κάτι πρέπει να κάνω αλλά δεν μπορώ να ανακαλέσω τις αρετές που τους έδωσα. Το βρήκα. Θα παραμείνουν και οι τρεις αρετές αλλά κάθε Έλληνας θα μπορεί να κάνει χρήση μόνο των δύο.
Έτσι κι έγινε.
Αν ένας Έλληνας είναι τίμιος και δουλεύει στο δημόσιο* δεν είναι έξυπνος,
αν είναι έξυπνος και δουλεύει στο δημόσιο* δεν είναι τίμιος
κι αν είναι έξυπνος και τίμιος δεν δουλεύει στο δημόσιο*!

*το δημόσιο = государственная служба (любая)
 
SDB,
бугага, классные анекдоты!!!! :D
 
SDB,
:D :D :D
 
 
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ

ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ :
Έχεις 2 αγελάδες και δίνεις τη μία στο γείτονά σου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ :
Έχεις 2 αγελάδες, η κυβέρνηση παίρνει και τις δύο και σου δίνει λίγο γάλα

ΦΑΣΙΣΜΟΣ :
Έχεις 2 αγελάδες, η κυβέρνηση παίρνει και τις δύο και σου πουλά λίγο γάλα

ΝΑΖΙΣΜΟΣ :
Έχεις 2 αγελάδες, η κυβέρνηση τις παίρνει και σε σκοτώνει κιόλας

ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΙΑ :
Έχεις 2 αγελάδες , η κυβέρνηση παίρνει και τις 2, σκοτώνει τη μία, αρμέγει την άλλη και στο τέλος πετά το γάλα

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΣ ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ :
Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία, αγοράζεις ένα ταύρο,
> πολλαπλασιάζεις το κοπάδι και η οικονομία αναπτύσσεται ομαλά. Στη συνέχεια, πουλάς όλο το κοπάδι, γίνεσαι εισοδηματίας και ζεις καλύτερα.

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις 2 αγελάδες, πουλάς τη μία και αναγκάζεις την άλλη να παράγει το γάλα που αντιστοιχεί σε 4 αγελάδες. Αργότερα, προσλαμβάνεις έναν εμπειρογνώμονα για να αναλύσει τους λόγους για τους οποίους η αγελάδα έπεσε νεκρή.

ΓΑΛΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις 2 αγελάδες και απεργείς επειδή θέλεις 3.

ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ : Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να έχουν το 1/10 του μεγέθους τους και να παράγουν 20 φορές περισσότερο γάλα. Μετά σχεδιάζεις ένα έξυπνο καρτούν, το ονομάζεις OWKEMON και το πουλάς σε όλο τον κόσμο.

ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις 2 αγελάδες και τις ανασχεδιάζεις έτσι ώστε να ζουν 100 χρόνια, να τρώνε μία φορά το μήνα και να αυτοαρμέγονται.

ΙΤΑΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις δύο αγελάδες αλλά δεν ξέρεις που είναι, έτσι κάνεις
διάλειμμα για φαγητό.

ΡΩΣΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις δύο αγελάδες, τις μετράς και μαθαίνεις ότι στην πραγματικότητα έχεις 5. Τις ξαναμετράς και μαθαίνεις ότι
έχεις 42. Την Τρίτη φορά μαθαίνεις ότι έχεις δύο ξανά. Μετά σταματάς να μετράς και ανοίγεις ακόμη ένα μπουκάλι βότκα.

ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις δύο αγελάδες, 300 ανθρώπους να τις αρμέγουν, ισχυρίζεσαι ότι εξασφαλίζεις πλήρη απασχόληση και υψηλή παραγωγικότητα και συλλαμβάνεις τον δημοσιογράφο που ανακοινώνει τους παραπάνω αριθμούς.

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ:
Έχεις δύο αγελάδες, τις πουλάς όσο-όσο, με τα λίγα χρήματα που σου δίνουν δίνεις προκαταβολή για να
πάρεις αυτοκίνητο, το οποίο αποπληρώνεις σε 7.083 δόσεις.

ΙΝΔΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις δύο αγελάδες και απλά τις λατρεύεις

ΒΡΕΤΑΝΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις δύο αγελάδες και είναι και οι δύο τρελές
 
Цитата
ΙΤΑΛΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ :
Έχεις δύο αγελάδες αλλά δεν ξέρεις που είναι, έτσι κάνεις
διάλειμμα για φαγητό.

..τρως κανένα δυο-τρία κιλά φιλέτο με σάλτσα και σπανάκι
και ύστερα μαθαίνεις την αλήθεια :cry: ..
 
..και τελικά τρελαίνεσαι γιατί εκείνοι οι αγελάδες που'φαγες ήτανε από Βρετανία :) .
 
Εμένα μου αρέσουν σύντομα ανεκδοτάκια σαν κι αυτό που ακολουθεί:

- Τί σημαίνει ΔΕΗ;
- Δεν 'Εχουμε Ηλεκτρισμό!
- Και τί σημαίνει ΟΤΕ;
- Ούτε Τηλέφωνο 'Εχουμε!

:D
 
Цитата
Arodafnousa пишет:
Εμένα μου αρέσουν σύντομα ανεκδοτάκια σαν κι αυτό που ακολουθεί:

- Τί σημαίνει ΔΕΗ;
- Δεν 'Εχουμε Ηλεκτρισμό!
- Και τί σημαίνει ΟΤΕ;
- Ούτε Τηλέφωνο 'Εχουμε!

:Radyga :D
 
ΠΩΛΕΙΤΑΙ Volkswagen Golf, πρώτο χέρι, χρώματος μπλε, τεσσάρων ετών, με μόνο 11 km στο κοντέρ. Έχουν χρησιμοποιηθεί μόνο η πρώτη και η όπισθεν. Δεν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ εντός όλεως ούτε για αγωνιστικούς σκοπούς. Σταθμεύει πάντα σε ελεγχόμενο χώρο.
Διαθέτει:
* Εγγύηση εργοστασίου.
* Λάστιχα εργοστασιακά.
* Φρένα εργοστασιακά.
* Λάδια και βενζίνη εργοστασιακά.
Μηχανικοί έλεγχοι από τους αγοραστές δεκτοί (με έξοδα των ενδιαφερομένων).

Αιτία πώλησης: Αλλαγή επαγγέλματος

 
Я не знаю почему не показывается сразу картинка, которая и есть самая соль шутки, но скопировав ссылку между [img]и[/img], и пройдя по ней, Вы её увидите.
 
 
старый анекдот про понтийца(не в обиду)
У понтийца угнали автомобиль...
Слава богу он успел запомнить номер
 
Цитата
Vova пишет:
старый анекдот про понтийца(не в обиду)

Почему покончил жизнь самоубийством понтиец-преподаватель латинского языка? (уже смешно!!!)
.
.
.
.
Чтобы поговорить на этом МЕРТВОМ языке с кем-нибудь...

:D
 
- Πώς πέθανε ο πρώτος Πόντιος επιστήμονας;
- Του καρφώθηκε μια ιδέα..

- Как умер первый ученый понтиец?
- Его пронзила мысль..

:D
 
Цитата
Arodafnousa пишет:
..και τελικά τρελαίνεσαι γιατί εκείνοι οι αγελάδες που'φαγες ήτανε από Βρετανία .

ой, ошибочка затесалась εκείνες вместо εκείνοι..сорри :oops:
 
Ανδρες


1-Πως λέμε ένα άντρα με μισό εγκέφαλο;
- άντρας φαινόμενο

2-Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ έξυπνου άντρα και ενός U.F.O;
-Καμία! Όλοι έχουμε ακούσει για αυτούς μα κανείς δεν τους έχει δει!

3-Ποιό είναι το κοινό σημείο μεταξύ ενός άντρα και μίας κούνιας;
-Στην αρχή είχε πλάκα αλλά μετά σου προκαλεί ναυτία...

4-Γιατί οι άντρες κάθονται με τα πόδια ανοιχτά;
-Γιατί αν τα έκλειναν θα είχαν διαλύσει τον εγκέφαλο τους!

5-Γιατί όταν λέμε κάτι σ''έναν άντρα "μπαίνει από το ένα αυτί κ βγαίνει απ''το άλλο";
-Διότι ο ήχος δεν εξαπλώνεται στο κενό!

6-Γιατί τα ανέκδοτα για τις γυναίκες συνήθως δεν ξεπερνάν τις 2 σειρές;
-Για να τα καταλαβαίνουν οι άντρες...

7-Πως ένας άντρα χάνει το 90% της εξυπνάδας του;
-Όταν μένει χήρος.

8-Κ το υπόλοιπο 10%;
-Όταν πεθαίνει ο σκύλος του!!!

9-Γιατί μόνο το 10% των αντρών πάει στον παράδεισο;
-Γιατί αν πήγαιναν όλοι, θα ήταν σκέτη κόλαση...

10-Γιατί η πλειοψηφία των γυναικών δεν οδηγάει καλά;
-Γιατί οι δάσκαλοι στις σχολές είναι άντρες!!!

11-Γιατί στην γη υπάρχουν περισσότερες γυναίκες απ''ότι άντρες;
-Επειδή η "Μητέρα-Φύση" ξέρει τι κάνει!!!

12-Ποιό είναι το κοινό σημείο μεταξύ των Windows και των αντρών;
-Όταν πιστεύουμε πως τα''χει όλα πάντα υπάρχει μια νέα έκδοση για "upgrade"...

13-Γιατί αρέσουν τρελά στους άντρες τα αμάξια και οι μοτοσικλέτες;
-Γιατί τουλάχιστον αυτά ξέρουν πως να τα χειριστούν σωστά(κ αν...)

14-Τι υπάρχει για να μπορούν να είναι όλοι οι άντρες όμορφοι;
-το σκοτάδι!!!

15-Πως μπορείς να κάνεις ένα άντρα τρελό στο κρεβάτι;
-Κρύβοντάς το τηλεκοντρόλ το βράδυ που θα''χει η τηλεόραση τον τελικό του Champions League!!!

16-Γιατί οι άντρες έχουν την συνείδησή τους πάντα ήσυχη;
-Επειδή δεν την έχουν ποτέ χρησιμοποιήσει!!!

17-Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος για να χάσει ένας άντρας τα 60 περιττά κιλά του;
-Το διαζύγιο!!!
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
Ποιο το IQ σας;


Έρχεται ο Αϊνστάιν στην Ελλάδα και τον καλούνε σε μια δεξίωση.
Καθώς πίνει το απεριτίφ του τον πλησιάζει ένας και του λέει
-"Kαλησπέρα σας κύριε Αϊνστάιν, τιμή μας να σας έχουμε απόψε μαζί μας".
-"Τιμή δική μου" απαντάει ο μεγάλος επιστήμων, "αν επιτρέπετε τι IQ έχετε;".
-"250" απαντάει αυτός.
Τότε ο Αϊνστάιν του πιάνει συζήτηση για τη θεωρία της σχετικότητας, τις μαύρες τρύπες και δε συμμαζεύεται
Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν το ορεκτικό τους ένας κύριος που καθόταν αριστερά του τού λέει
-"Mεγάλη τιμή μας κάνετε κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε εδώ μαζί μας".
-"Δική μου η τιμή ευγενικέ κύριε" απάντησε ο Αϊνστάιν. "Τι IQ έχετε ευγενικέ κύριε;".
-"150".
Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για το διεθνές δίκαιο, για τα προβλήματα που ανακύπτουν από τα πειράματα γενετικής κ ά.
Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγε το κυρίως πιάτο του, αυτός που καθόταν δεξιά του, του λέει
-"Eίναι μεγάλη μου τιμή να τρώω δίπλα σ'έναν τόσο μεγάλοεπιστήμονα".
-"Δική μου η τιμή" απάντησε ο Αϊνστάιν, "τι IQ έχετε;". "100".
Του πιάνει λοιπόν κουβέντα για την κυβέρνηση, για τα επιτόκια, το χρηματιστήριο, την τιμή της βενζίνης κά.
Λίγο αργότερα κι ενώ έτρωγαν επιδόρπιο ο κύριος που καθόταν απέναντι του τού λέει
-"Eίναι πάρα πολύ μεγάλη μου τιμή να σας έχω απέναντι μου κύριε Αϊνστάιν".
-"Δική μου η τιμή κύριε, τι IQ έχετε;".
-"50".
Του πιάνει λοιπόν κουβέντα ο Αϊνστάιν για τον big brother, τη φάρμα, τον πιο αδύναμο κρίκο, τον Τριανταφυλλόπουλο, τον Ευαγγελάτο και δε συμμαζεύεται".
Καθώς έπιναν καφέ, τον πλησιάζει ένας κύριος και του λέει με τη σειρά του
-"Πολύ μεγάλη μας τιμή κύριε Αϊνστάιν να βρίσκεστε σήμερα μαζί μας".
-"Δική μου η τιμή. Ποιο το IQ σας;".
-"10".
Κι ο Αϊνστάιν απαντάει
-"Πώς πάει o Ολυμπιακός;".
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
Ξανθιές και φεγγαράδα


Κάθονται στην παραλία ένα καλοκαιρινό βραδάκι δυο ξανθιές και χαζεύουν το φεγγάρι. Κάποια στιγμή σπάει την ησυχία η μία και ρωτάει την άλλη:
- Δεν μου λές πιο μακριά από μας είναι το Λονδίνο ή το φεγγάρι;
....σιωπή για λίγα δευτερόλεπτα και μετα .....
- Hello!!! Το φεγγάρι το βλέπουμε
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
 
Цитата
Alexandr Steridis пишет:
- Δεν μου λές πιο μακριά από μας είναι το Λονδίνο ή το φεγγάρι;

Δεν πιστεύω πως καμιά ξανθιά θα μπορέσει να κάνει τέτοια ερώτηση... :-D
 
Ασπίδα



________________________________________
Βρέθηκαν μια μέρα στη Κόλαση ένας Έλληνας , ένας Αμερικανός και ένας Ινδός. Τους συναντάει ο Διάβολος και τους λέει. Σε όλους που έρχονται εδώ δίνω μία ευκαιρία να μεταφερθούν στο Παράδεισο. Και βγάζει ένα τεράστιο μαστίγιο λέγοντας :
«όποιος θα αντέξει τρία χτυπήματα χωρίς να φωνάξει φεύγει στον Παράδεισο, μπορείτε να χρησιμοποιείτε για ασπίδα ό,τι θέλετε.
Πρώτος βγαίνει ο Αμερικανός.
- Τι θα έχεις για ασπίδα; Ρωτάει ο Διάβολος.
Ο αμερικανός σηκώνει μια τεράστια πέτρα και λέει «είμαι έτοιμος».
Σηκώνει ο Σατανάς το μαστίγιο, χτυπάει μια?φεύγει η πέτρα, χτυπάει δεύτερη?.φωνάζει σαν τρελός ο αμερικάνος.
Επόμενος, λέει ο Σατανάς .
Βγαίνει ο Ινδός.
- Τι θα έχεις για ασπίδα;
- Τίποτα! (λέει ο Ινδός) 80 χρόνια γιόγκα έκανα και δεν νιώθω πόνο σωματικό ποτέ!
Πρώτο χτύπημα. Ο ινδός «σσσσσσσς»
Δεύτερο χτύπημα. Ο ινδός «σσσσσσς»
Τρίτο χτύπημα. Ο ινδός «σσσσσς»
- Α να πάρει!!! (κάνει ο Διάβολος) πρώτη φορά αντέχει κάποιος τρία χτυπήματα. Λοιπόν λέει είσαι ελεύθερος να πας στον παράδεισο.
- ΟΧΙ, λέει ο Ινδός, θέλω να μείνω και να δω. Σε όλα τα ανέκδοτα ο Έλληνας την βγάζει καθαρή, θέλω να δω τώρα πώς θα ξεμπερδέψει!
- Εντάξει, μείνε. Λοιπόν τι θα χρησιμοποιήσεις για ασπίδα? Ρωτάει τον Έλληνα ο Διάβολος.
Και απαντάει ο δικός μας:
- Ε ΤΙ, ΤΙ, ΤΟΝ ΙΝΔΟ ΦΥΣΙΚΑ!
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
ТРОЯ
часть 2-я

Чуть окрасила заря
Стены древнего кремля,
У Приама под окошком
Наш герой почем зазря
С четверть часа глотку драл -
Гектора на драку звал,
Чем окрестных поселенцев
Откровенно задолбал.

Царь, что выше этажом
Пил с Еленою боржом,
неприкрыто издевался
Над ахейским куражом,
А Парис, давно уже
Пребывавший в мандраже,
От Пелидовых воззваний
Подавился бланманже.
Мыши бросили скрестись,
Куры бросили нестись,
И собаки с перепугу
Так завыли, хоть крестись!
Гектор, побледнев с лица,
Выслушал наказ отца
Малость поучить манерам
Голосистого глупца,
Сделал морду кирпичом,
Опоясался мечом
И пошлепал к визитеру
Объяснять чего почем.
Под жены печальный всхлип
И ворот натужный скрип
Он предстал перед Пелидом,
Что уже чуток охрип:
"Ты почто, едрена вошь,
спать троянцам не даешь?
На кого баллоны катишь?
Перед кем салазки гнешь?"
А дальнейший диалог
Скромный автор этих строк,
Находясь в культурном шоке,
Разобрать едва ли смог.
Гектор, честно говоря,
Круче в плане словаря,
Но Пелида интеллектом
Он давить пытался зря:
Истощив запас словес,
Оппоненту Ахиллес
По мозгам навешал оптом,
А по почкам - на развес.
А потом лица овал
Вдохновенно рихтовал,
Виртуозно правил прикус
И схождения развал.
Так за несколько минут
Гектору настал капут.
Был покойный знатный воин,
Но такие тоже мрут…
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
Пожадуйста, оцените стиль... :D :D :D

Ο Γιώργης τα' χε με μια κοπέλα τη Βίκυ καλό και ηθικό κορίτσι και δεν του καθότανε με τίποτα. Ήθελε κουλούρα για να του κάτσει. Μια μέρα ο Γιώργης την άναψε για τα καλά αλλά και πάλι τον άφησε με τον πούτσο στο χέρι λέγοντάς του:
-Άκου να σου πω Γιώργη μου, αν θες να το κάνουμε θα βάλουμε πρώτα στεφάνι.
Αν με παντρευτείς θα σου τα κάνω όλα. Και κλασσικά και σε όλες τις στάσεις του καμασούτρα, και τσιμπούκια και από πίσω, ότι τραβάει η ψυχή σου. Θα σου κάνω ακόμη και τον πράσινο κύκλο!
Ο Γιώργης δεν είχε ξανακούσει ποτέ να μιλάνε για τον πράσινο κύκλο αλλά σαν άντρακλας που ήταν δεν ήθελε να δείξει πως υπήρχε κάτι που αφορούσε το σεξ και το αγνοούσε. Έτσι δεν είπε τίποτα. Τον είχε φάει όμως πολύ μεγάλη περιέργεια. Μα τι να ήταν αυτός ο πράσινος κύκλος. Ξέχασα να σας πω ότι ο Γιώργης είχε μια φιλενάδα από παλιά, τη Τζένη η οποία κατά καιρούς ικανοποιούσε τη δίψα του για σεξ που η ηθική αρραβωνιαστικιά του αρνιόταν να του ικανοποιήσει άνευ κουλούρας. Την πήρε, λοιπόν, τηλέφωνο και ύστερα από δυο ώρες άγριου έρωτα της λέει "Τζένη μου, θέλω να σου ζητήσω κάτι που δεν σου το έχω ξαναζητήσει, θέλω να μου κάνεις τον πράσινο κύκλο". Η Τζένη τα πήρε στο κρανίο "τι λες ρε καθίκι του κερατά; ποιος νομίζεις ότι είσαι! Εγώ βρε και την ψυχή μου σου δίνω κι ό,τι μου ζητάς στο δίνω επειδή σε αγαπάω άλλο που εσύ δεν το εκτιμάς. Αλλά εγώ έχω αξιοπρέπεια κύριε και υπάρχουν και κάποια όρια. Να πας στο Βικάκι σου να στον κάνει τον πράσινο κύκλο και μένα μην τολμήσεις να με ξαναενοχλήσεις. Δε θέλω να σε ξαναδώ ούτε ζωγραφιστό.
Φτου σου αλητάμπουρα, φτου σου".
Ο Γιώργης, λοιπόν, αποφασίζει να πάει σ' έναν οίκο ανοχής. Την ώρα που πάει να ξεκινήσει με την κοπέλα της λέει "θέλω να μου κάνεις τον πράσινο κύκλο".
"Τι λες βρε αλήτη, για ποια με πέρασες εμένα; Εγώ είμαι ένα τίμιο κορίτσι που βγάζει το ψωμί του". "Δε με κατάλαβες", της λέει ο Γιώργης "εγώ πληρώνω με το αζημίωτο". "Και τι νομίζεις ρε; Επειδή έχεις λεφτά μπορείς να αγοράσεις ακόμα και την ψυχή μας; Εξαφανίσου από δω γιατί θα φωνάξω και να μην ξαναπατήσεις. Το κατάλαβες;". Ο ιδιοκτήτης του οίκου ακούει τη φασαρία και ζητάει κι αυτός εξηγήσεις. Μόλις ακούει για τον πράσινο κύκλο τα παίρνει στο κρανίο "ρε αλήτη τολμάς και ζητάς τέτοια πράγματα. Τι νομίζεις ότι εδώ, ρε; Φύγε και μην τολμήσεις να ξαναπεράσεις ούτε απ' έξω γιατί δε θα φύγεις ζωντανός".
Τι να κάνει, τι να κάνει θυμήθηκε ότι είχε ένα φίλο ομοφυλόφιλο. Πάει και του λέει "Αντώνη μου, ξέρεις είναι καιρός τώρα που φαντασιώνομαι σεξ με άνδρες και μάλιστα μαζί σου. Αν δεν έχεις αντίρρηση θα ήθελα να σε γνωρίσω ερωτικά". Ο Αντώνης δέχτηκε κι εκεί που το κάνανε του λέει "Αντώνη θέλω να σου ζητήσω κάτι. Θέλω να κάνουμε τον πράσινο κύκλο. "Τι λες ρε ανώμαλε! Πώς ισοπεδώνεις έτσι τον ομοφυλοφιλικό έρωτα που είναι ότι πιο αγνό υπάρχει! Δεν
ξέρω τι ιδέα έχεις για μένα αλλά αν νομίζεις ότι επειδή έχω διαφορετικά γούστα από την πλειοψηφία των ανδρών ότι είμαι μια διεστραμμένη ανωμαλάρα σαν και του λόγου σου κάνεις μεγάλο λάθος. Εξαφανίσου και δεν θέλω να σε ξαναδώ μπροστά μου. Φτου σου αλήτη".
Να μη σας τα πολυλογώ ο Γιώργης μπορεί να έχασε τη Τζένη, μπορεί να έχασε
έναν κολλητό του, μπορεί να κόντεψε να φάει ξύλο στο μπουρδέλο, όμως δεν το' βαζε κάτω. Ήταν ικανός να κάνει τα πάντα για να μάθει τι είναι ο πράσινος κύκλος. Ακόμη και να παντρευτεί τη Βίκυ. Έτσι, λοιπόν επέσπευσε το γάμο. Ή Βίκυ όμως ήθελε και ολονύκτιο γλέντι και ήθελε και ταξίδι του μέλιτος αμέσως μετά. Έτσι, λοιπόν μετά το γλέντι ξεκίνησαν να πάνε το ταξίδι του μέλιτος. Ο Γιώργης κατάκοπος αλλά και βιαστικός να μάθει για τον πράσινο κύκλο έτρεχε σαν τρελλός με το αυτοκίνητο και από την πολύ κούραση τον πήρε ο ύπνος, έφυγε το αυτοκίνητο από την πορεία του, έπεσε πάνω σ' ένα δένδρο το οποίο καταπλάκωσε την Βίκυ και την άφησε στον τόπο. Ο Γιώργης τη σκαπούλαρε με γρατσουνιές. Το δια ταύτα όμως είναι ότι ο Γιώργης ποτέ δεν έμαθε τι είναι ο πράσινος κύκλος.
 
Цитата
SDB пишет:
Το δια ταύτα όμως είναι ότι ο Γιώργης ποτέ δεν έμαθε τι είναι ο πράσινος κύκλος.
смешно :cry:
 
Στον μυστικό δείπνο:
Ιησούς: Πέτρο, κάτσε στα δεξιά μου.
Πέτρος: Μάλιστα διδάσκαλε.
Ιησούς: Ιωάννη, κάτσε στ' αριστερά μου.
Ιωάννης:Μάλιστα διδάσκαλε.
Ιησούς: Παύλο, κάτσε στα δεξιά μου.
Παύλος: Μάλιστα διδάσκαλε.
Ιησούς: Ιούδα, κάτσε στ' αριστερά μου.
Ιούδας: Όχι ! όχι ! όχι!
Ιησούς: Χέστηκα, εσύ δεν θα βγεις φωτογραφία.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
 
Το παλικάρι

Είμαστε σε ένα παγκόσμιο συνέδριο και μιλάει ο Αμερικάνος
- Εμείς στο Αμέρικα φτιάξαμε ένα στάδιο του μπάσκετ που χωράει 280,000 άτομα! ΄
(γέλια από κάτω, ψίθυροι "ψέμμα", "βλακίες")
Μετά παίρνει το λόγο ο Γερμανός
- Εμείς στο Γερμανία φτιάξαμε ένα στάδιο του ποδοσφαίρου που χωράει 450,000 άτομα!
(γέλια από κάτω, ψίθυροι "ψέμμα", "βλακίες")
Λέει και ο Ελληνας
- Εμείς στην Ελλάδα έχουμε ένα παληκάρι που είναι από την Πάρο και τον έχει τρία μέτρα (Οοοοοο!, "ψέμμα", "βλακία". . )
Παίρνει ξανά το λόγο ο Αμερικάνος
- Κοιτάξτε το γήπεδο μπάσκετ που φτιάξαμε χωράει 80.000 άτομα στην πραγματικότητα αλλά και πάλι μεγάλο δεν είναι;
Πετάγετε και ο Γερμανός
- Κοιτάξτε το γήπεδο ποδοσφαίρου που φτιάξαμε χωράει 150.000 άτομα στην πραγματικότητα αλλά και πάλι μεγάλο δεν είναι;
Και λέει και ο Ελληνας
- Συγγνώμη κι εγώ βλακία σας είπα το παλικάρι που τον έχει τρία μέτρα δεν είναι από την Πάρο αλλά από τη Νάξο.
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
Такого анекдота кажется, еще не было!

Приходит Мужик на базар мозги покупать. Смотрит...много разных, стоит приценивается Американские мозги 10 евро кг, французкие 12, украинские 17, понтийские 50!!!
Тут он спрашивает у продавца:
- В чем разница, что понтийцы такие умные, что мозги самые дорогие??!!
продавец: - А ты знаешь, сколько голов разобрать приходтся, чтобы 1кг понтийских мозгов набрать?!! :D
 
Да, есть такой анекдот!!!
У нас на Кубани такой анекдот про адыгейцев
(Ни кому не в обиду)
Это просто юмор :D :opa
ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΧΩΡΩΝ, ΕΝΩΘΕΙΤΕ!
 
Цитата
Анула Граматикопуло пишет:
Американские мозги 10 евро кг, французкие 12, украинские 17, понтийские 50!!!

Американцы уже и мозги поставили на конвейр??? :D
 
Страницы: Пред. 1 ... 8 9 10 11 12 ... 15 След.
Читают тему (гостей: 1)